تبلیغات در اینترنت

مطالب درباره تبلیغات کسب و کار و فروش کالا و محصولات در اینترنت

اسفند
۱۳۹۶
۱۳

شهر بندری کنارک در شهرستان کنارک از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است. این استان بعد از کرمان دومین استان پهناور ایران محسوب می شود که در جنوب شرقی کشور قرار دارد. شهر کنارک در حاشیه چابهار و ساحل دریای عمان واقع شده و از شهرهای بندری ایران است. کنارک شامل شهر کنارک و دو بخش دیگر به اسم کنارک و زرآباد است همچنین این شهرستان دارای چهار دهستان کهیر، جهلیان، زرآباد غربی و زرآباد شرقی است.

کنارک از سمت شرق به شهرستان چابهار و از جانب غرب با استان هرمزگان، از سمت شمال به شهرستان نیک شهر و از سمت جنوب با دریای عمان محدود می شود. این شهر بندری زیبا دارای جاذبه های دیدنی طبیعی زیادی است که گردشگران را به خود جذب می کند. علاوه بر موقعیت ویژه این بندر از نظر اقتصادی و صنعت ماهیگیری و شیلات این منطقه از نظر گردشگری هم مورد توجه علاقمندان به مناطق ساحلی است.

شهرستان کنارک حدود ۱۱۵۶۷ کیلومتر مساحت دارد و جمعیت آن تقریبا ۶۷۵۸۲ نفر است که ۲۵۴۴۳ نفر در شهر ۴۲۱۳۹ نفر در روستاهای این منطقه ساکن هستند. اینکه چرا به این شهرستان کنارک می گویند باید گفت آنچه که در میان مردم این منطقه برای نام این شهر بندری رایج است این است که چون در این منطقه درختان کُنار فراوانی وجود دارد این شهر کوچک بندری به کنارک مشهور شده است. شهر بندری کنارک رشد و توسعه اش بواسطه وجود شرایط مساعد تجاری بویژه با کشورهای پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز صید و صیادی است.

در این منطقه دو کارگاه قایق‌ سازی وجود دارد که در کنار فعالیت های صیادی باعث ایجاد شغل در این شهرستان و همچنین پذیرش جمعیت در سطح نسبتا بالایی شده است. بنابراین در شهر بندری کنارک در کنار صیادی وجود این دو کارگاه هم در اشتغال زایی موثر واقع شده است. البته پس از انقلاب اسلامی نظر گسترش بنادر و ایجاد اسکله های جدید صورت گرفته و اجرای طرح های زیربنایی باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه شده است. به جز موارد یاد شده نیروگاه گازی شهر بندری کنارک از منابع تأمین کننده انرژی این بندر است.

آب و هوا و ویژگی های شهر بندری کنارک

از نظر آب و هوایی این منطقه آب و هوای گرم و مرطوب دارد و در تابستان بادهای موسمی مونسون می وزد که وزش این بادها باعث معتدل شدن آب و هوای منطقه است. جالب است بدانید در فصل زمستان این منطقه گرم ترین بخش ایران است. این منطقه با داشتن این نوع اقلیم محصولات کشاورزی متنوع و گوناگونی دارد که شامل کنار، زیتون محلی، پاپایا، چیکو، موز، انبه، بادام و هندوانه است که در کنارک به فراوانی کشت می شود. کنارک دارای دشت های وسیعی است که مهم ترین آنها دشت سرگان، دشت کهیر، دشت لاش و زرآباد است. علاوه بر آن رودخانه هایی نیز در این منطقه جاری است که هم در کشاورزی نقش مهمی دارد و هم جزیی از زیبایی های طبیعی آن محسوب می شود.

این رودخانه ها نیز شامل رودخانه کهیر، رودخانه رایج کاریانی است. درباره پوشش گیاهی این منطقه نیز باید گفت کلپوره، گور گیاه، کهور، کلیر، آویشن و چند گونه دیگر، مهم ترین گونه های گیاهی جنگل های این نواحی است. اصلی ترین مکان رویش و رشد این گیاه سواحل جنوبی استان و غالبا در ارتفاعات است.

کلپوره یک گونه گیاهی دیگر این منطقه است. این گیاه هم در بخش کوهستانی و روی خاک های شنی و شکاف سنگ ها رشد می کند. این گیاه خاصیت دارویی دارد و برای بیماریهای گوارشی و داخلی مفید و موثر است. گور گیاه که اسم محلی آن گیاه ندگ است در آبراهه های نقاط دشتی می روید.

گیاه آویشن را در این منطقه به اسم ازگند می شناسند و نام محلی آن ازگند است که در مناطق کوهستانی روی خاک های سطحی و کم عمق رشد می کند. خاصیت دارویی این گیاه نیز در این منطقه مورد توجه است و آویشن یا ازگند برای رفع خارش های ناشی از حساسیت و کهیر بسیار مفید است همچنین آویشن به عنوان داروی ضد سرفه مصرف می شود.

مسیر دسترسی به شهر بندری کنارک

شهر بندری کنارک در ۷۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان در مرکز استان سیستان و بلوچستان و در سواحل زیبای دریای مکران قرار دارد که با شهرستان چابهار و استان هرمزگان همسایه است. مسیرهای دسترسی به کنارک شامل سفر با وسیله نقلیه زمینی است که از هر نقطه ایران می توان با اتومبیل شخصی یا اتوبوس به این استان سفر کرد. همچنین یکی دیگر از مسیرهای دسترسی و سفر که آسانترین و راحت ترین راه نیز هست سفر با هواپیما است که می توان از تهران، شیراز، بندرعباس، کیش، مشهد و کرمان به زاهدان سفر کرده و از آنجا به این شهر بندری رسید. و بلاخره سفر با قطار که یکی از جذاب ترین نوع مسافرت ها است. با قطار از مسیر تهران به زاهدان باید رفت و بعد از این شهر به سمت کنارک سفر کرد.

دیگر جاذبه های شهر بندری کنارک

این شهر بندری دارای دیدنی ها و جاذبه های طبیعی زیادی است که چشم انداز زیبایی برای منطقه بوجود آورده است. وجود چشمه ها، غارها، طبیعت زیبا در کنار ساحل دل انگیز و آرامش بخش شهر بندری کنارک این شهر را هر چه زیباتر کرده است. یکی از این جاذبه های دیدنی گل فشان است. در زمینی صاف در ۲۰ کیلو متری روستای کهیر سه تپه کوچک به ارتفاع ۵۰ متر دیده می شود که گل فشان نام دارد. همچنین چشمه گل فشان کنارک بخش مرکزی ناحیه بلوچستان بوده و به ناپگ معروف است.

این پدیده زیبا بر اثر عوامل مرفولوژیکی پدید آمده و نشان دهنده فعالیت های تکنونیکی این منطقه است. از این تپه، گلی خارج می شود که به رنگ خاکستری است. این گل بصورت فشرده و سرد خارج می شود و هیچ بخاری ندارد. موقع بیرون آمدن گل صدایی ناشی از ترکیدن حباب به گوش می رسد. گل های خارج شده از دهانه گل فشان روی شیب قرار می گیرد و روی گل های کهنه و قدیمی می لغزد که منظره ای جالب و زیبا را به تصویر می کشد. دیگر جاذبه های طبیعی و دیدنی شامل موارد زیر است:

چشمه شور عین

چشمه گواتر

ترومپک چشمه ای واقع در روستای شمه سر

غار طبیعی کل بی بانک در روستای حیدرآباد

غار گواتگل در روستای شمه سر

دریا و امواج زیبا و دلفریبش

بندر ماهیگیری پزم تیاب

ساحل این بندر که به شکل پلاژ و ماسه ای است

دماغه پزم، این دماغه شبیه نهنگ است

خانه قدیمی آریان خان تنها اثر ثبت شده در شهرستان کُنارک است

زیارتگاه زیارت حاج حسین، بنایی گنبدی شکل است

زیارتگاه زیارت شیخ فرج

صنایع دستی شهر بندری کنارک

سوزن دوزی یا بلوچی دوزی

 حصیربافی

 صدف کاری

 طلا سازی

 لنج سازی و توربافی

صدف کاری

انواع خوراک شهر بندری کنارک

بتو ماش

شودوده

ماشینگ

کیش

دلگ

ناروش

بریانی

انباغ

تباهگ

شیلانچ

اسفند
۱۳۹۶
۱۳

رامیان مرکز شهرستان رامیان و یکی از شهرهای استان گلستان است. در این استان و در فاصله ی کمی از شهرستان رامیان یکی از پدیده های طبیعی بسیار دیدنی کشورمان وجود دارد که سبب جذب گردشگران و مسافرانی است که به این استان سرسبز و زیبا سفر می کنند. این پدیده ی طبیعی زیبا چشمه گل رامیان است که در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان و در دامنه کوه قرار دارد. چشمه گل رامیان چشمه ای آهکی به طول ۹۰ متر و عرض ۸۰ متر است.

این چشمه از یک سو به زمین های زراعی محدود شده و از سه طرف دیگر به جنگل راه دارد. چشمه گل رامیان بدلیل عمق زیاد، به رنگ سبز تیره است و ۷۲۰ متر مربع از این منطقه را دربرگرفته است. این پدیده ی طبیعی منظره ای چشم نواز در این نقطه بوجود آورده و خوشرنگی آن باعث زیبایی منحصر به فرد این چشمه شده است.

درباره چشمه گل رامیان و علت نام گذاری این چشمه که چرا به چشمه گل شناخته می شود گفته اند که، در زبان ترکی گل به نقطه ای می گویند که بسیار عمیق، گود و فرورفته باشد و داخل آن آب جمع شده باشد و گفته اند که واژه ی گل از واژگان آرامی است که معنی آن چشمه جوشان است.

این دریاچه ها یا گل ها در حوزه جغرافیای طبیعی به نام هایی مثل آلاگل و آلماگل شناخته شده و نیز در جغرافیای انسانی نماد اقوام شمالی ایران بزرگ است که نقوش اشیای بدست آمده از این اقوام با عنوان هایی مثل ماری گل، آینه گل و نام هایی از این دست بیانگر مولفه های هویت فرهنگی آسیای مرکزی و ایران است و در مباحث قوم شناسی و تاریخ نگاری مطرح است، همان طور که گفته شد این دریاچه ها یا گل ها در نقاطی مثل آسیای مرکزی و ایران به چشم می خورد.

گل رامیان یا چشمه گل رامیان یک عنصر نمادین در فرهنگ و هنر مردم این منطقه بوده و در بین آنان از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. گل رامیان با هویت باستانی، تاریخی و طبیعی در دوره های مختلف اسطوره ها و واقعیت های زیادی را پیرامون خود دارد. دلیل نام گذاری این منطقه به گل رامیان هم همین مساله است و به زبان و فرهنگ ساکنان این منطقه ارتباط دارد. جمعیت این نقطه در طول تاریخ آن، تیره ای از ایل گرایلی و نژاد ترک بوده اند.

چشمه گل رامیان به لحاظ جغرافیایی طبیعی و از نظر زمین شناسی جزء چاله های بیضی شکل است که به شکل یک تشت دیده می شود. طبق تحقیقات محققان این چشمه از چشمه های آهکی است و آب داخل چشمه در قسمت داخلی آن جوشش دارد. سرریز این چشمه به یکی از رودخانه هایی می ریزد که از شاخه های گرگانرود است، این رودخانه قره چای رامیان نام دارد.

طبق آنچه که در اسناد و نوشته ها وجود دارد در زمان مظفرالدین شاه این منطقه تفریحی وقف حوزه علمیه سعدیه رامیان شده است. چشمه گل در کتب و نوشته های دوره صفویه و همچنین قاجار به نام کبود استخر آمده و همچنین در روایت های تاریخی نام آن دالان بهشت و  پلنگ سره ذکر شده است.

ویژگی های چشمه گل رامیان

پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان بلوط، پهن برگ و درختچه های ولیک است و در اطراف این جاذبه دیدنی زیبا و دلنشین که از مهم ترین پدیده های طبیعت ایران است ذخیره گاه جنگلی زربین قرار دارد. گل رامیان، شالیزارها و زمین های زراعی اطراف خود را در این منطقه سیراب می کند. همچنین در گل رامیان انواع ماهی ها وجود دارد این گونه ها شامل سیاه ماهی، ماهی سفید رودخانه ای، و ماهی آبر نوئیدز است. اما بیشترین نوع ماهی گل را ماهی سفید رودخانه ای تشکیل می دهد. این نوع ماهی بیشتر از نرم تنان و حشرات آبزی تغذیه می کند. ماهی سفید رودخانه ای در این منطقه برای مردم آن دارای ارزش است و مردم با قلاب آن را برای مصرف خود صید می کنند.

چشمه گل رامیان در حقیقت مثل یک استخر طبیعی است که آب سردی از زمین آن می جوشد و رنگ زیبای آن در بین درختان انبوه خیره کننده است. در کتاب های تاریخی درباره عمق این شاهکار طبیعی نوشته شده که در گذشته ۴۴ متر بوده ولی در حال حاضر تا ۸۰ متر هم عمق آن را برآورد کرده اند و به عنوان عمیق ترین چشمه آب سرد جهان شناخته می شود.

این چشمه که از گذشته هم  از نقاط تفریحی برای مردم بوده، امروزه هم این شاهکار زیبای طبیعت پذیرای مردم شهر ستان های اطراف است و مردم از آزادشهر،  گنبد کاووس، علی آباد کتول و روستاهای اطراف به این منطقه می آیند. به جز آن مردم در تعطیلات نوروز و تابستان از نقاط دور و نزدیک ایران به اینجا سفر می کنند و از دیدن زیبایی منحصر به فرد آن لذت می برند. اگرچه که در تابستان آب این چشمه برای شنا مناسب است ولی به خاطر عمق زیاد آن مسافران باید احتیاط کنند چون کمی خطرناک است.

مسیر دسترسی گل رامیان

موقعیت جغرافیایی چشمه مورد نظر در مسیر جاده رامیان به النگ قرار دارد این چشمه در قسمتی از دامنه کوه قرار دارد و رودخانه قورچای در قسمت شرقی چشمه جاری است. چشمه گل یک کیلومتر از جاده اصلی تهران به مشهد فاصله دارد، چشمه در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان قرار دارد و جاده ای آن آسفالته است.

جاذبه های اطراف گل رامیان

یادتان باشد وقتی به دیدن این شاهکار دیدنی رامیان می روید از دیگر دیدنی های اطراف چشمه شهرستان رامیان هم دیدن کنید. این جاذبه شامل موارد زیر است:

نقاط کوهستانی و برف گیر النگ

 قله قلعه موران

آبشار سرخه کمر

آبشار جوزک

آبشار سید کلاته

آبشار چفت و پشمکی

 چشمه های نیلبرگ

چشمه  سید کلاته

 انجیر چشمه

 پیر کرم

 گرم چشمه

 دیو چشمه

 دهکده توریستی پاقلعه

 پارک جنگلی دلند

جنگل های دره ملا و پنهان خانه

باغ تاشته

 ذخیره گاه بین‌المللی سرو زربین

روستای تاریخی کشکک

تپه تاریخی نقاره خانه

 امامزاده بی بی حلیمه خاتون الهادی

موزه مردم‌شناسی رامیان

اسفند
۱۳۹۶
۱۳

مدرسه چهار باغ اصفهان شاهکاری شگفت انگیز از دوران صفویه محسوب می شود. این بنا  در زمان آخرین پادشاه سلسله صفویه یعنی شاه سلطان حسین ساخته شده است. از این مرکز برای تعلیم و آموزش طلاب علوم دینی استفاده می شده است و سال تاسیس این مدرسه علوم اسلامی را تاریخ ۱۱۱۶ هجری ذکر کرده اند. این مدرسه به نام های دیگری چون: مدرسه سلطانی، مدرسه مادرشاه معروف بوده است و پس از انقلاب اسلامی، این مدرسه اسلامی را به نام امام جعفرصادق نیز شناخته اند.

سبک معماری این اثر تاریخی به سان معماری اصفهانی است. گنبد مدرسه چهارباغ بعد از مسجد شیخ لطف الله اصفهان از نظر تناسب معماری و زیبایی کاشی کاری های آن در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین، از دیدگاه بزرگان عرصه معماری و اهل فن، مدرسه چهارباغ از منظر هنرهای بکار رفته در آن مثل طراحی و قلمزنی، طلاکاری، زرگری در نوع خود شاهکاریست که نظیری برای آن یافت نمی شود. از نظر کاشی کاری های بکار رفته در این مدرسه علوم دینی، انواع کاشی هایی چون معرق، گره چینی، هفت رنگ، پیلی و معلقی را می توان نام برد که در ساخت این مکان از آن استفاده شده است.

بازدید از مدرسه چهار باغ

بسیار جالب است بدانیم که هیچ کدام از بناهای قدیمی موجود در اصفهان به اندازه مدرسه چهار باغ برای جهانگردان غیر ایرانی خیره کننده و مبهوت کننده نبوده است. از آثار موجود در اصفهان که سالیانه انبوهی از گردشگران داخلی و من جمله خارجی ها را به سمت خود می کشاند این مسجد بوده منتها تا همین اواخر تنها آقایان حق ورود و بازدید از آن را در زمان های خاصی داشته اند. اکنون خانم ها نیز می توانند وارد محوطه و حیاط مسجد شده و از ایوان های دیدنی و کاشی کاری شده مسجد دیدن کنند.

اهمیت و شهرت این مکان به اندازه ای بوده است که سیاحان به نامی چون اوژن فلاندن، ژان دیولافوا و کنت دوگوبینو در نوشتارهای خود، از مدرسه جهارباغ بعنوان یکی از شاهکارهای به یادگار مانده از دوره صفویه نام می برند. به جز در وقت اذان و نماز، در باقی مواقع می توانید از خادم مسجد اجازه ورود گرفته و از این بنای شاخص دیدن کنید. اگر قصد بازدید از کلیه بناهای اصفهان را دارید، مجله الی گشت به شما توصیه می کند که بازدید خود را از این بنا شروع کنید و سپس به دیدن دیگر باغ ها و بناهای تاریخی  این شهر توریست پذیر بروید.

معماری مدرسه چهارباغ

مدرسه چهار باغ جزو بناهای ۴ ایوانی دوره صفویه محسوب می شود و نمای بیرونی آن سردری بسیار زیبا دارد. در اطراف در ورودی، هفده طاق نمای دو طبقه وجود دارند که به خیابان چهار باغ، جلوه ای ناب بخشیده اند. مقرنس های پر نقش و نگار در زیر ایوان ورودی، به همراه کاشی های ریز و ظریف با هنرمندی چیده شده اند. کتیبه ای که در سردر آن تعبیه شده است به خط نستعلیق سفید است که روی کاشی لاجوردی رنگ نگاشته شده است. همچنین، دو سکوی ساخته شده ازجنس سنگ مرمر در بخش ورودی، مکانی است که برای نشستن و استراحت بکار می رود.

کتیبه های درون این بنا توسط محمدصالح اصفهانی، محمدمهدی حسینی، عبدالرحیم جزایری، علی نقی امامی، محمد مومن حسینی و محمد رضا امامی نوشته شده اند و سنگاب قرار گرفته در هشتی توسط محمد طاهر ساخته شده است. این بنای تاریخی با وجود درختان چنار کهنسال و جوی آبی که در آن روان است، فضای بسیار دلنشین و مسرت بخشی را دارد که جاذبه مدرسه چهار باغ اصفهان را دو چندان کرده است. معماری درونگرا و بومی ویژگی مهم صحن مدرسه چهارباغ است. حجره هایی که در فواصل ایوان های مدرسه ساخته شده است و به شکل دو طبقه ساخته شده است محل زندگی و سکونتگاه طلاب علوم دینی بوده است. نقشه ساخت اکثر این حجره ها شبیه به هم بوده است که تشکیل می شده است از یک اتاق نشیمن در جلو، قسمتی به صورت صندوق‌ خانه در عقب و قسمتی به نام بالا‌خانه. در جلوی این حجره‌ها ایوان زیبا و خوش نقشه ایی نیز طراحی و ساخته شده است.

شبستان مسقف مدرسه چهارباغ که در ضلع شرقی مدرسه قرار گرفته است از طریق درب منبت‌کاری شده بسیار نفیسی به محوطه زیر گنبد که متشکل از سه محراب است راه پیدا می کند. در ضمن، این مدرسه در زمان خود کتابخانه ایی کم نظیر و با ارزشی داشته است که در اختیار طلاب علوم دینی و سایر پژوهشگران و محققین آن روزگار بوده است اما متاسفانه در حمله افغان‌ها به کل از بین می رود. وجه تسمیه مدرسه به سلطانی از این رو است که در زمان شاه سلطان حسین ساخته شده است اما در واقع بانی ساخت آن مادر شاه سلطان حسین بوده است که بعد ها چند کاروانسرا، بازار و بعضی نهادهای تجارتی اطراف آن را نیز در آن زمان وقف این مسجد می کند

متأسفانه خیلی از افراد به اشتباه فکر می کنند که بانی این مسجد خود شاه سلطان حسین بوده است. بنابراین، دلیل آنکه به آن مدرسه مادر شاه ( منظور مادر شاه سلطان حسین صفوی است) گفته می ‌شود از این حیث بوده است. در ضمن چون مدرسه چهارباغ در خیابان چهارباغ قرار گرفته است، شهرت این مکان به این نام را توجیه می کند. کاروانسرای مادر شاه مجلل ‌ترین اقامتگاه مسافرین در سه قرن گذشته بوده است. این اقامتگاه به ساختمان ‌های مدرسه چهارباغ متصل بوده است. هم اکنون این کاروانسرا تبدیل به مهمانسرایی به نام مهمانسرای عباسی شده  است و از نظر سبک معماری در بین هتل ‌های درجه اول دنیا در دوره کنونی جایگاه کم نظیر و منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است.

اسفند
۱۳۹۶
۱۰

اگر در جستجوی سایت معتبر و پربازدید آگهی رایگان و سایت پربیننده تبلیغات رایگان اینترنتی در مشهد و خراسان هستید …

اگر می خواهید با درج تبلیغات رایگان در سایت نیازمندی معتبر و پربازدید کالا و لوازم و خدمات خودتان را در اسرع وقت به فروش برسانید و با افزایش تعداد مشتریان کسب و کار خودتان را رونق ببخشید …

در صورتیکه قصد دارید در زمینه خرید و فروش املاک و مسکن، ویلا، خودرو و اتومبیل و انواع لوازم نو و دست دوم در یک سایت پربازدید اگهی اینترنتی تبلیغ درج نمائید …

اگر قصد دارید در زمینه، چاپ و تبلیغات فروش و نصب تابلو تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی، سررسید و سالنامه و تقویم، خدمات اداری و ثبت شرکت و رتبه بندی، ثبت اختراع و خرید و فروش گرید و انواع شرکت و موسسه پیمانکاری، تعمیر خودرو و فروش انواع دستگاه دیاگ و عیب یاب و تجهیزات تعمیرگاهی و دستگاه انژکتورشور، خرید و فروش کامپیوتر و لپ تاپ و تعمیر و نگهداری کامپیوتر و خدمات تعمیر کامپیوتر در محل، تعمیرات تجهیزات شبکه و … تبلیغات رایگان اینترنتی ثبت کنید به سایت معتبر و پربازذید 1اشاره مراجعه کنید.

این سایت  از نظر گوگل بهنیه است و آگهی و تبلیغ شما در این وبسایت پس از چند ساعت توسط گوگل ایندکس شده و در نتایج جستجوی آن ارائه می گردد. همانطور که می دانید اکثر کاربران برای پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نظرشان در اینترنت از طریق گوگل جستجو می کنند.

بازدید از این سایت به نسبت ماههای اخیر افزایش قابل توجهی داشته و آگهی و تبلیغ شما در تمامی زمینه ها را در معرض دید هزاران بازدید کننده در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج ، همدان، کرمان وسراسر کشور قرار می گیرد.

 گروه بندی کاملا متنوعی مانند خرید و فروش لپ تاپ و کامپیوتر، گوشی موبایل، استخدام، ارتباطات، خرید و فروش خودرو اقساطی و نقد، انواع تورهای خارجی و داخلی و خدمات مسافرتی، تور کیش و مشهد، مواد شیمیایی، صنعت و برق صنعتی، خدمات و لوازم، املاک و ماشین، صنعت، دستگاههای صنعتی و برق صنعتی وجود دارد و شما میتوانیدآگهی و تبلیغات خودتان را در هر جای ایران و در هر زمینه ای شغلی که فعالیت میکنید در این سایت درج کنید.

فقط برای ثبت آگهی موثر در این سایت موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

۱- عنوان آگهی را مناسب متن آن انتخاب کنید. سعی کنید مهمترین و مناسبترین کلمات را نسبت به موضوع آگهی خود، برای عنوان آگهی انتخاب کنید.

۲-متن آگهی را کامل بنویسید. آگهی های با متن بسیار کوتاه از نظر گوگل اسپم به حساب آمده و ایندکس نمی شوند. در بهترین حالت، اگر این آگهی ها ایندکس هم بشوند، در نتایج جستجوی گوگل در نتایج اولیه نشان داده نمی شوند. ضمنا هر چه متن آگهی خودتان را کاملتر بنویسید، کلماتی که مرتبط با کسب و کار و یا کالا و خدمات شماست بیشتر در متن آگهی تکرار شده و این خود باعث می شود کاربران مختلف که با عبارتهای مختلفی در موتورهای جستجوی در جستجوی کالا و خدمات شما هستند به سمت آگهی شما هدایت شوند.

۳- آگهی تکراری ثبت نکنید. آگهی هایی را که در یک سایت ثبت کرده اید به همان شکل به سایتهای دیگر منتقل نکنید چون اصلا برای شما فایده ای ندارد. گوگل و موتورهای جستجوی دیگر همچون یاهو و بینگ متن های تکراری را تشخیص داده و در نتایج جستجوی خودشان این متن های تکراری را نمایش نمی دهند. پس اگر می خواهید آگهی های شما موثر، پربازده و مفید باشد، آگهی های جدید خودتان را از نو بنویسید. یا چند آگهی قبلی را با هم ترکیب کنید و یک آگهی جدید بسازید.

۴- عکس مناسب و خوبی برای تبلیغ خودتان انتخاب کنید. اگر می توانید دقیقا از محصول و کالای خودتان عکس بگیرید و در سایت ثبت کنید. فراموش نکنید که تصاویر در جذب مشتری و افزایش بازدهی آگهی های شما بسیار موثر هستند.

۵- برای حصول بازدهی بیشتر، می توانید آگهی خودتان را با پرداخت هزینه مناسبی، از حالت رایگان به حالت ویژه تغییر دهید. آگهی های ویژه در صفحه اصلی سایت و همچنین در صفحات داخلی سایت تبلیغاتی بالاتر از آگهی های رایگان نمایش داده خواهند شدو اینکه کاربران به اگهی های ویژه اعتماد بیشتری می کنند و احتمال جذب مشتری برای این آگهی ها بالاتر است.

اسفند
۱۳۹۶
۰۶

افزایش فروش کسب و کار با درج تبلیغات رایگان اینترنتی در مشهد

اگر ساکن مشهد، استان خراسان رضوی و یا هر کدام از شهرهای دیگر استان خراسان هستید و قصد دارید با درج تبلیغات اینترنتی در یک سایت معتبر و پربازدید کسب و کار خودتان را رونق ببخشید و درامد و فروش خودتان را افزایش دهید ... اگر قصد دارید مشتریان بیشتری داشته باشید و بیشتر بفروشید ... چنانچه قصد دارید کسب و کار خودتان را نه تنها در مشهد و استان خراسان و بلکه در کل کشور معرفی کنید ... به سایت پربازدید و معتبر 1اشاره مراجعه نمائید. ثبت آگهی و تبلیغات اینترنتی در سایت 1اشاره  رایگان است و تنها در صورت تمایل برای ویژه کردن تبلیغ خودتان می توانید هزینه مناسبی را به صورت ماهیانه پرداخت کنید. آگهی های ویژه بالاتر از آگهی های رایگان نمایش داده شده و بیشتر در معرض دید کاربران قرار می گیرد. هر جای مشهد و استان خراسان رضوی که ساکن هستید ثبت تبلیغات در 1اشاره می تواند به افزایش فروش شما کمک کند. همانطور که گفته شد در حالت عادی درج آگهی و تبلیغات در این سایت کاملا رایگان است و لازم نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنید مگر اینکه خودتان بخواهید با ثبت تبلیغات ویژه بازدید آگهی های خودتان را افزایش دهید.

اگر می خواهید فروش کسب و کارتان  را در مشهد و خراسان رضوی افزایش دهید، باید علاوه بر اینکه در یک سایت معتبر تبلیغ درج می کنید آگهی خودتان را هم خوب بنویسید. بارها و بارها روی این نکته تاکید شده است. باید تبلیغات خودتان را هم برای کاربران و هم برای گوگل خوب بنویسید. برای کاربران یعنی اینکه وقتی مشتری متن تبلیغ شما را خواند متقاعد شود با شما تماس بگیرد. یعنی متن آگهی را به گونه ای بنویسید که قانع کننده باشد و بازدیدهای تبلیغ شما تبدیل به تماس شود. دقت کنید این نکته و این کار دیگر به عهده خودتان است. در سایت تبلیغاتی 1اشاره تمام تلاش بر این است که آگهی شما توسط مشتریان در مشهد و یا هر جای ایران دیده شود ولی اینکه مشتری با شما تماس خواهد گرفت یا نه دیگر بر عهده خودتان است. متن آگهی را خوب، متقاعد کننده و جذاب بنویسید. عکس های واقعی از خدمات و یا کالاهای خودتان قرار دهید و خلاصه اینکه هر موردی که برای جذب اعتماد مشتری مفید است را ارائه نمائید. هر جای مشهد و استان خراسان رضوی که ساکن هستید سایت نیازمندی 1اشاره برای ثبت تبلیغات شما و افزایش فروش شما می تواند کاملا مفید باشد.


اسفند
۱۳۹۶
۰۶

پوشش گسترده جغرافیایی:

 با استفاده از تبلیغات اینترنتی میتوان بدون هیچگونه محدودیت جغرافیایی تبلیغات رایگان اینترنتی را برای مخاطبان بیشتری در سرتاسر جهان به نمایش گذاشت.

 

یافتن مخاطب هدفمند:

 شما میتوانید با استفاده از تبلیغات اینترنتی رایگان محصولات و خدمات خود را برای مخاطبانی که بدنبال کالا و یا خدمات شما هستند نمایش دهید که این امر باعث تاثیرگذاری بیشتری در تبلیغات خواهد شد.

 

مقرون به صرفه بودن:

 یکی از مهمترین مزایای تبلیغات اَنلاین در مقایسه با تبلیغات سنتی مقرون به صرفه بودن این روش تبلیغاتی است. بطوریکه شما میتوانید با صرف هزینه های مناسب و معقول تبلیغات خود را برای مخاطبان بیشتری به نمایش بگذارید.

 

قابلیت اندازه گیری:

با توجه به اینکه تبلیغات اینترنتی به دلیل داشتن ماهیت دیجیتال از قابلیت اندازه گیری بالایی برخورداراست، لذا با استفاده از ابزارهای مختلف میتوان میزان عملکرد و اثربخشی تبلیغات را مورد بررسی قرار داد، که بر اساس همین ارزیابی در صورت نیاز میتوان نسبت به اصلاح و طراحی مجدد تبلیغات اینترنتی اقدام نمود. در صورتیکه  تبلیغات سنتی به هیچ وجه از چنین مزیت ارزشمندی برخوردار نیستند.

 

نمایش سریعتر تبلیغات:

اَگهی و تبلیغات اینترنتی در کمترین زمان ممکن در سایتهای خرید و فروش اینترنتی به نمایش در میاَید و طیف وسیعی از کاربران و مخاطبان اینترنتی میتوانند تبلیغات مربوط به کالا و خدمات شما را مشاهده کنند.

 

ارائه توضیخات بیشتر و دقیق تر:

درج اَگهی در روزنامه به یک کادر مشخص محدود میشود. در صورتیکه در اَگهی اینترنتی رایگان کاربر میتواند بدون هیچگونه محدودیتی و با در اختیار داشتن یک فضای کاملا اختصاصی اطلاعات بیشتر و کاملتری را درباره کالا و یا خدمات خود ثبت کند.

 

بروزرسانی  آسان:

در نیازمندیهای اینترنتی مانند 1اشاره مطالب را میتوان به راحتی ویرایش کرد و با بروزرسانی های مداوم اَگهی و تبلیغات را در رتبه های بالاتر و در معرض دید بیشتری از مخاطبان قرار داد. در صورتیکه تبلیغات سنتی مانند نشریات و مجلات از این ویژگی منحصربفرد برخوردار نیستند.

 

ارتباط مستقیم با مشتری:

در تبلیغات رایگان اینترنتی به راحتی میتوان بطور مستقیم و بدون واسطه با مشتریان ارتباط برقرار کرد که این ویژگی باعث میشود تا افراد ارتباط بهتری را با تبلیغات اَنلاین برقرار کنند و برای هر دوطرف فروشنده و خریدار نیز سودمند خواهد بود.

 

برای تبلیغات رایگان اینترنتی به نکات زیر توجه کنید:

• عنوان و توضیحات مناسبی را برای اَگهی تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

• حتما از تصاویر با کیفیت در تبلیغ خود استفاده کنید.

• با جستجو در گوگل و با سرچ کلمات کلیدی مورد نظر و مرتبط با تبلیغات خود بهترین اَنها را استخراج کنید و در اَگهیتان قرار دهید. چرا که اگر کلمات کلیدی بصورت موثر و هدفمند انتخاب شوند، قطعا بالاترین میزان تاثیر را در تبلیغات خواهند داشت.

اسفند
۱۳۹۶
۰۶

   تبلیغات همیشه در طول دوره های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بود و اکثر شرکت ها و کارخانه ها برای معرفی محصول و خدمات خود از روش های مختلف تبلیغات استفاده می کردند.

امروزه با پدیدار شدن روش های نوین تبلیغات و فراوان شدن محصولات و ظهور شرکت های مختلف هم رده و هم صنف ، کار تبلیغات به مراتب سخت تر و هوشمندانه تر از گذشته شده است بطوری که در این زمینه با هم به رقابت می پردازند.

یکی از روش های نوین و فراگیر تبلیغات ، استفاده از اینترنت می باشد. بطوری که شرکت ها و تولید کنندگان برای معرفی محصول و خدمات خود اینترنت را برای آگهی کسب و کار خود انتخاب می کنند.

برای موثر  قرار گرفتن آگهی در اینترنت باید چند نکته را همیشه مورد نظر داشت :


۱- از تعریف بی اساس در مورد کسب و کار خود پرهیز کنید

یکی از مشکلاتی که اکثر تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات دارند این است که فکر می کنند باید هر چیزی که به ذهنشان می رسد در آگهی بنویسند حتی اگر  هیچکدام آنها حقیقت نداشته باشد و یا آن طوری نباشد که در واقعیت دیده می شود. پس سعی کنید متنی که در آگهی می نویسید خیلی نزدیک به خدمتی باشد که ارائه می دهید.


۲- یک عنوان مناسب برای آگهی انتخاب کنید

عنوان آگهی همیشه یکی از مهمترین بخش های ایجاد یک آگهی به حساب می آید. اگر به روزنامه ها و یا مجلات تبلیغاتی نگاهی بندازید متوجه می شوید که اکثر آنها از عنوان های جذاب استفاده می کنند و مردم هم بیشتر عنوان های روزنامه ها و مجلات را می خوانند و اگر عنوانی توجه آنها را جذب کرد به خواندن متن می پردازند. پس در انتخاب عنوان آگهی دقت بیشتری داشته باشید و از کلمات قدرتمند و جذاب استفاده کنید.


۳- از عکس های واقعی و مرتبط با محیط کار خود در متن آگهی استفاده کنید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حال خواندن مقاله یا متنی باشید ولی چیزی از آن متوجه نمی شوید اما با دیدن یک عکس به موضوع و هدف آن پی می برید.


در نوشتن آگهی تبلیغاتی هم به همین صورت است . با استفاده از عکس محیط کار و محصول تولیدی ، حس اطمینان را به مشتری القاء می کنید و به او این اطمینان را می دهید که آگهی شما دروغ و ابهام بر انگیز نیست. در بسیاری از سایت های تبلیغاتی دیده می شود که آگهی دهندگان از تصاویر غیر واقعی و یا از تصاویر کسب و کارهای مرتبط برای جذاب کردن آگهی خود استفاده می کنند که این موضوع علاوه بر اینکه آگهی تبلیغاتی را دچار ابهام می کند بلکه مخاطب با دیدن این آگهی دچار شک و تردید شده و با شما تماس نمی گیرد.


۴- اطلاعات تماس و آدرس کسب و کار را کامل بنویسید.

گاهی دیده شده که یک آگهی از نظر محتوا بسیار عالی بوده و نظر مخاطب را به خوبی جذب می کند اما اطلاعات تماس و آدرس را در متن آگهی قرار نداده است ، در چنین موقعیتی مخاطب ترغیب شده تا با آگهی دهنده تماس بگیرد اما با نبود یک آدرس کامل و شماره تماس درست منصرف می شود.

پس سعی کنید حتی اگر محل کار شما شماره تماس ثابت ندارد از یک شماره همراه استفاده کنید که همیشه در دسترس باشد.

با استفاده و بکارگیری همین چند روش ساده می توانید یک آگهی خوب بنویسید و مخاطبان را با محتوا و زمینه فعالیت خود آشنا کنید.

اسفند
۱۳۹۶
۰۵

رامیان مرکز شهرستان رامیان و یکی از شهرهای استان گلستان است. در این استان و در فاصله ی کمی از شهرستان رامیان یکی از پدیده های طبیعی بسیار دیدنی کشورمان وجود دارد که سبب جذب گردشگران و مسافرانی است که به این استان سرسبز و زیبا سفر می کنند. این پدیده ی طبیعی زیبا چشمه گل رامیان است که در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان و در دامنه کوه قرار دارد. چشمه گل رامیان چشمه ای آهکی به طول ۹۰ متر و عرض ۸۰ متر است.


این چشمه از یک سو به زمین های زراعی محدود شده و از سه طرف دیگر به جنگل راه دارد. چشمه گل رامیان بدلیل عمق زیاد، به رنگ سبز تیره است و ۷۲۰ متر مربع از این منطقه را دربرگرفته است. این پدیده ی طبیعی منظره ای چشم نواز در این نقطه بوجود آورده و خوشرنگی آن باعث زیبایی منحصر به فرد این چشمه شده است.


وجه تسمیه و تاریخچه چشمه گل رامیان

درباره چشمه گل رامیان و علت نام گذاری این چشمه که چرا به چشمه گل شناخته می شود گفته اند که، در زبان ترکی گل به نقطه ای می گویند که بسیار عمیق، گود و فرورفته باشد و داخل آن آب جمع شده باشد و گفته اند که واژه ی گل از واژگان آرامی است که معنی آن چشمه جوشان است.

این دریاچه ها یا گل ها در حوزه جغرافیای طبیعی به نام هایی مثل آلاگل و آلماگل شناخته شده و نیز در جغرافیای انسانی نماد اقوام شمالی ایران بزرگ است که نقوش اشیای بدست آمده از این اقوام با عنوان هایی مثل ماری گل، آینه گل و نام هایی از این دست بیانگر مولفه های هویت فرهنگی آسیای مرکزی و ایران است و در مباحث قوم شناسی و تاریخ نگاری مطرح است، همان طور که گفته شد این دریاچه ها یا گل ها در نقاطی مثل آسیای مرکزی و ایران به چشم می خورد.

گل رامیان یا چشمه گل رامیان یک عنصر نمادین در فرهنگ و هنر مردم این منطقه بوده و در بین آنان از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. گل رامیان با هویت باستانی، تاریخی و طبیعی در دوره های مختلف اسطوره ها و واقعیت های زیادی را پیرامون خود دارد. دلیل نام گذاری این منطقه به گل رامیان هم همین مساله است و به زبان و فرهنگ ساکنان این منطقه ارتباط دارد. جمعیت این نقطه در طول تاریخ آن، تیره ای از ایل گرایلی و نژاد ترک بوده اند.

چشمه گل رامیان به لحاظ جغرافیایی طبیعی و از نظر زمین شناسی جزء چاله های بیضی شکل است که به شکل یک تشت دیده می شود. طبق تحقیقات محققان این چشمه از چشمه های آهکی است و آب داخل چشمه در قسمت داخلی آن جوشش دارد. سرریز این چشمه به یکی از رودخانه هایی می ریزد که از شاخه های گرگانرود است، این رودخانه قره چای رامیان نام دارد.

طبق آنچه که در اسناد و نوشته ها وجود دارد در زمان مظفرالدین شاه این منطقه تفریحی وقف حوزه علمیه سعدیه رامیان شده است. چشمه گل در کتب و نوشته های دوره صفویه و همچنین قاجار به نام کبود استخر آمده و همچنین در روایت های تاریخی نام آن دالان بهشت و  پلنگ سره ذکر شده است.


ویژگی های چشمه گل رامیان

پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان بلوط، پهن برگ و درختچه های ولیک است و در اطراف این جاذبه دیدنی زیبا و دلنشین که از مهم ترین پدیده های طبیعت ایران است ذخیره گاه جنگلی زربین قرار دارد. گل رامیان، شالیزارها و زمین های زراعی اطراف خود را در این منطقه سیراب می کند. همچنین در گل رامیان انواع ماهی ها وجود دارد این گونه ها شامل سیاه ماهی، ماهی سفید رودخانه ای، و ماهی آبر نوئیدز است. اما بیشترین نوع ماهی گل را ماهی سفید رودخانه ای تشکیل می دهد. این نوع ماهی بیشتر از نرم تنان و حشرات آبزی تغذیه می کند. ماهی سفید رودخانه ای در این منطقه برای مردم آن دارای ارزش است و مردم با قلاب آن را برای مصرف خود صید می کنند.

چشمه گل رامیان در حقیقت مثل یک استخر طبیعی است که آب سردی از زمین آن می جوشد و رنگ زیبای آن در بین درختان انبوه خیره کننده است. در کتاب های تاریخی درباره عمق این شاهکار طبیعی نوشته شده که در گذشته ۴۴ متر بوده ولی در حال حاضر تا ۸۰ متر هم عمق آن را برآورد کرده اند و به عنوان عمیق ترین چشمه آب سرد جهان شناخته می شود.

این چشمه که از گذشته هم  از نقاط تفریحی برای مردم بوده، امروزه هم این شاهکار زیبای طبیعت پذیرای مردم شهر ستان های اطراف است و مردم از آزادشهر،  گنبد کاووس، علی آباد کتول و روستاهای اطراف به این منطقه می آیند. به جز آن مردم در تعطیلات نوروز و تابستان از نقاط دور و نزدیک ایران به اینجا سفر می کنند و از دیدن زیبایی منحصر به فرد آن لذت می برند. اگرچه که در تابستان آب این چشمه برای شنا مناسب است ولی به خاطر عمق زیاد آن مسافران باید احتیاط کنند چون کمی خطرناک است.

مسیر دسترسی گل رامیان

موقعیت جغرافیایی چشمه مورد نظر در مسیر جاده رامیان به النگ قرار دارد این چشمه در قسمتی از دامنه کوه قرار دارد و رودخانه قورچای در قسمت شرقی چشمه جاری است. چشمه گل یک کیلومتر از جاده اصلی تهران به مشهد فاصله دارد، چشمه در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان قرار دارد و جاده ای آن آسفالته است.


جاذبه های اطراف گل رامیان

یادتان باشد وقتی به دیدن این شاهکار دیدنی رامیان می روید از دیگر دیدنی های اطراف چشمه شهرستان رامیان هم دیدن کنید. این جاذبه شامل موارد زیر است:

نقاط کوهستانی و برف گیر النگ

 قله قلعه موران

آبشار سرخه کمر

آبشار جوزک

آبشار سید کلاته

آبشار چفت و پشمکی

 چشمه های نیلبرگ

چشمه  سید کلاته

 انجیر چشمه

 پیر کرم

 گرم چشمه

 دیو چشمه

 دهکده توریستی پاقلعه

 پارک جنگلی دلند

جنگل های دره ملا و پنهان خانه

باغ تاشته

 ذخیره گاه بین‌المللی سرو زربین

روستای تاریخی کشکک

تپه تاریخی نقاره خانه

 امامزاده بی بی حلیمه خاتون الهادی

موزه مردم‌شناسی رامیان


اسفند
۱۳۹۶
۱۳

داستان اصحاب کهف را همه ما شنیدیم، چند جوان و یک سگ که برای سال‌ها در یک غار به خواب رفتند. کسانی که نمی توانستند دین خودشان را به فرمانروای وقت روم باستان اعلام کنند، به این غار می روند و بعد از سال‌ها از خواب بیدار می‌شوند. بعدها بسیاری از باستان شناسان درصدد پیدا کردن غار مذکور برآمدند و گزینه‌های بسیاری هم مطرح شد که ما چند مورد از آنها را بیان می‌کنیم. این گزینه ها حالا به جاذبه های مهم گردشگری تبدیل شدند و افراد زیادی به دیدن آنها می‌روند. 

داستان اصحاب کهف جزء داستان هایی اعتقادی است که در کتاب های مقدس از آن یاد شده است. با توجه به شواهدی که وجود دارد اصحاب کهف در غاری که بسیار وسیع بوده به خواب طولانی رفتند و سپس بیدار شدند تا دلیلی باشند بر اصل روز رستاخیز که همه موجودات در محضر حضرت حق بیدار می شوند. تا کنون غارهایی را در برخی از کشورها پیدا کرده اند که درون آنها تعدادی قبر به همراه سنگ نوشت هایی با مضمون اصحاب کهف پیدا شده است، که حاکی از آن هستند اصحاب کهف در آنجا سکونت داشته و خواب رفته اند. با بررسی هایی که انجام شده این داستان به قرن پنجم میلادی بر می گردد.

عمده موضوع داستان اصحاب کهف مربوط به ایمان داشتن به روز رستاخیز است. روزی که تمام این جهان هستی یکپارچه خواهد شد. حال اصحاب کهف که بودند؟ داستان های زیادی از تعداد از این افراد و همچنین محلی که آنان در آنجا به خواب رفتند وجود دارد. شاید بپرسید خواب؟ بله اصحاب کهف به مدت طولانی به خواب رفتند و سپس از خواب بیدار شدند؛ آنان وقتی پس از این خواب طولانی از خواب بیدار شدند و خورشید را مشاهده کردند گفتند: گویی یک روز یا نصف روز خوابیده ایم!!! فلسفه این خواب هم این طور بیان شده است که اصحاب کهف برای مدتی به خواب بروند و سپس بیدار شوند تا با این کار هدف جهان هستی بر همگان ثابت شود. چرا که ما برای هدف والا به این دنیا آمده ایم و تمامی اعمال ما چه مثبت و چه منفی بازخورد خودش را دارد.

تعداد این افراد با توجه به اسناد موجود در کتاب ها این گونه بیان شده است:

آنها سه جوان بودند که همراشان یک سگ بوده است. عده ای دیگر می گویند که آنها پنج جوان بودند و ششمین آنها سگشان بوده، اما عده ای دیگر هم این طور بیان می کنند که آنان هفت نفر بودند و هشتمین آنها سگشان بود. همچنان از تعداد آنها خبر موثقی وجود ندارد.

داستان اصحاب کهف در ادبیات قرون وسطی

جان دون از شعرای قرن شانزدهم درباره توصیف شرایط و وضعیت اصحاب کهف در فرهنگ کلیسای پروتستان شعری را سروده است. در دوره ای که در اروپا به عصر روشنگری مشهور بود این داستان کمی مورد بی توجهی قرار گرفت اما با ظهور دوران رومانتیسیزم این داستان مجدد احیا شد و مورد توجهات بسیاری قرار گرفت. اشاره به این داستان در آثاری از تومان دی کوئنسی، شعری از گوته، داستانی از واشنگتن ایروینگ و اچ جی ولز به چشم می خورد.

مختصری کوتاه از داستان اصحاب کهف

در برخی از داستان ها آمده است که زمانی که اصحاب کهف از خواب بیدار شدند، احساس گرسنگی کردند و یک نفر از آنها که نامش تملیخا بود به شهر رفت تا آب و غذا بخرد. او پس از این که به شهر رسید دید که همه چیز به طرز عجیبی تغییر کرده است، زیرا آنها خود از این که سالهاست در غاری  سکونت داشتند به خواب رفتند مطلع نبودند و احساس می کردند که یک روز یا نیم روزی را در خواب بوده اند. از همین وقتی به شهر رسید و خواست که نان بخرد پولی را به نانوا داد باعث شد نانوا به او شک کند که آیا تو گنج پیدا کرده ای؟ تملیخا گفت خیر چه می گویی!!! از همین رو نانوا او را به نزد حاکم شهر برد تا ماجرا را جستجو کند.

وقتی تملیخا نزد حاکم رفت به او گفته شد که تو می توانی خمس گنجی که پیدا کرده ای را بدهی و بروی، اما تملیخا سر حرف خود بود و در نتیجه حاکم شهر مجبور شد تا به خانه تملیخا برود. وقتی آنان به نزدیکی خانه یا همان غاری که اصحاب کهف در آن خفته بودند رسیدند، تملیخا کمی جلوتر رفت تا دوستانش را در غار مطلع سازد اما وقتی ماجرا را برای دوستانش در غار تعریف کرد که مردم شهر آمده اند تا ما ببینند تملیخا به آنان گفت که ما سالهاست که به خواب طولانی رفته ایم. دوستانش وقتی از این ماجرا با خبر شدند به دلیل اینکه در بین جهانیان آشوبی به پا نشود آرزوی خواب ابدی کردند. بلافاصله آرزوی آنها برآورده شد و درب غار پوشیده شد. از همین رو داستان اصحاب کهف برای همیشه به پایان رسید و اطلاع دقیق و کاملی از آنان وجود ندارد.

برخی از غارهای اصحاب کهف

به اعتقاد برخی این غار در شهر افسوس در نزدیکی ازمیر ترکیه قرار دارد. در نزدیکی ویرانه‌های باستانی افسوس کوهی به نام ینایرداغ است که در آن غاری قدیمی را خواهید دید، همان غاری که به گفته بسیاری اصحاب کهف در آن به خواب رفتند. این غار بسیار بزرگ است و در آن صدها قبر وجود دارد.

در نزدیکی شهر نخجوان نیز غار معروفی وجود دارد که روی آن نوشته شده غار اصحاب کهف و بسیاری از گردشگران این شهر به دیدن این غار می روند، چرا که معتقدند این غار همان غار اصحاب کهف است.

غار دیگری در نزدیکی پایتخت اردن یعنی شهر امان وجود دارد که قدمت آن به قرن پنجم میلادی می رسد، به اعتقاد برخی این مکان همان غار معروف اصحاب کهف است.

این غارها در حال حاضر محافظت می شوند و برای بازدید از آنها بایستی قوانین ورود به آنها را رعایت کنید.

اسفند
۱۳۹۶
۱۳

با توجه به این که کمتر از چند هفته به تعطیلات نوروزی مانده است تورهای متعددی برای گردشگریاقدام به تبلیع در فضاهای مجازی نموده اند. معمولا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن یک تور گردشگری مناسب، جست ‌وجو در صفحات اینترنتی است؛ اما مساله مهم در این ارتباط علاوه بر کسب اطمینان از قانونی بودن یا نبودن فعالیت این تورها اساسا مساله وجود داشتن یا نداشتن آن‌ها در واقعیت است.ما برای اینکه بتوانید صحت تورهایی که برای سفرتان می خواهید انتخاب کنید را متوجه شوید اقدام به تهیه مطلب در مورد صحت تورهای مسافرتی نموده است؛ با ما همراه باشید.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم این روزها با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، بازار تورهای گردشگری بسیار داغ و شهروندان عزیزی که قصد سفر دارند در اینترنت اقدام به جستجوی سفر خود می نمایند اما از کجا باید متوجه شوند، سایتی که می خواهند از آن خرید کنند معتبر است؟ حتی به غیر از این که بخواهیم نسبت به معتبر بودن آن از لحاظ قانونی مطلع شویم اصلا از کجا باید بدانیم که در واقعیت این تورها وجود دارند یا خیر؟

از همین رو قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید، سایتی قصد ثبت نام در آن را دارید، آدرس  URL آن در سایت ساماندهی به آدرس samandehi.ir ثبت شده باشد؛ همچنین باید توجه داشت که سایت‌های گردشگری معتبر از نماد اعتماد الکترونیکی که مشخصه‌ای به منظور اعتمادسازی کاربران هنگام مراجعه به سایت‌های اینترنتی است و از طرف وزارت صنعت‌ و معدن و تجارت صادر می‌شود، استفاده می‌کنند، حتما به این موارد توجه کافی را قبل از ثبت نام و واریز وجه نقدی خودداری نمایید.

فعالیت‌های سایت‌های گردشگری در صفحات اینترنتی معمولا به خاطر ارایه آسوده ‌تر خدمات سفر برای تسریع در کار و ثبت نام اینترنتی به جای مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی است؛ البته باید توجه داشت که در کنار فعالیت سایت‌های معتبر و رسمی، ده‌ها و شاید صدها سایت جعلی هم از طرف کلاهبرداران و مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه طراحی و بارگذاری شده است که در این ایام به تبلیغات اقدام می‌کنند و از تورهای خوب و ارزان قیمتی نوید می‌دهند تا کاربران را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کنند.

به همین دلیل ضروری است که اگر قصد ثبت نام در سایت های گردشگری برای سفر با تورهای گردشگری را دارید، باید حتما قبل از ورود اطلاعات و واریز وجه نقدی از صحت سایت مربوطه مطلع شوید، تا در دام مجرمان سایبری نیافتید.

سایت‌های گردشگری معتبر همینطور از نماد اطمینان گردشگری که به نماد T مشهور است، استفاده می‌کنند. گفتنی است که این نماد از طرف سازمان میراث فرهنگی صادر می‌شود. رعایت حداقل موارد توصیه شده از طرف پلیس فتا می‌توانید از بروز کلاهبرداری‌هایی که از طرف افراد سودجو با استفاده از سایت‌های نا معتبری که توسط این شیادان طراحی می‌شود، جلوگیری نمایید.

همواره سعی کنید از سایت های گردشگری معتبر جهت خرید تور استفاده کنید. دیگر نکته ای که باید در انتخاب و خرید تور توجه داشته باشید، وجود بیمه در آن تور مسافرتی است که تمامی  سایت های معتبری که تورهای مسافرتی  میفروشند دارای بیمه های مسافرتی هستند و امنیت جان مسافران تامین است.

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب